Proces tworzenia stron internetowych

Skomplikowany proces, jakim jest stworzenie odpowiedniej strony internetowej wymaga pracy specjalistów z różnorodnych dziedzin informatyki. Kreowaniem strony zajmują się graficy, programiści oraz osoby odpowiedzialne za edycję treści, jakie się na niej znajdą. Zadanie jest najczęściej powierzane firmie, która po przesłaniu odpowiednich informacji, zajmie się przygotowaniem kompleksowego projektu.
Pierwszym krokiem w tworzeniu stron internetowych jest nakreślenie wizji dotyczącej tego, co ma być celem utworzenia witryny. Należy skupić się na przesłaniu, jakie będą nieść ze sobą treści na niej zawierane. Po określeniu przyczyny utworzenia strony www, kolejnym krokiem jest utworzenie projektu graficznego. Należy, aby znajdowały się w nim pozycje kluczowe dla posiadacza adresu. W kolejnej pozycji do pracy wkracza sztab programistów, którzy zajmą się właściwym kodowaniem treści wprowadzanych na daną stronę internetową. Proponowane projekty stron są zazwyczaj przesyłane, co jakiś czas do klienta, tak aby mógł on mieć wgląd do etapu prac i tego czy zmierzają one w odpowiednim kierunku.
Ostatni etap w procesie, jakim jest tworzenie stron internetowych to poddanie rozwiązania testom oraz wprowadzenie ewentualnych zmian, zależnie od woli zlecającego.